myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Τετ Ιούλ 30, 2014 1:13 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 1712 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 115  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ιδέες για βάφτιση!!!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 29, 2013 12:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
pharmacy

α κ ναμην ξεχασω ....τπτ δεν εκανα με τα χερακια μου αλλα ολα μου τα φτιαχνει η κοπελα που τα ανελαβε,,,θαυμαζω τις μαμαδες που ασχοληθηκαν αλλλα δεν εχω καθολου χρονου κ το χερι μου εμενα ειναι κουλο.......απο φαντασια τπτ

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 29, 2013 12:45 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
evag80

εεεεε ειδες???? αφου μου αρεσουν αυτα τα θεματακια! αφου ελεγα στο επομενο (οταν και αν...) θα ειναι υποψηφιο το αεροστατο στανταρ! η ελεφαντακι... η κουκουβαγια! τελος παντω, in due course αυτα! χαχαχα!!!

πωπω φαρμασακι πολυ ωραια ακουγονται ολα! βαλε κι αλλες φωτος να δουμε!!!

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 29, 2013 4:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
JOANNEANGEL

Ευα :lol: :lol: :lol: :lol: το ΄χεις το θεμα βλεπω.

Μπεμπουλινο εμενα μου αρεσει κ το πειρατης κ ας μην εισαι σε θαλασσα.Αεροστατο θα εισαι στον ουρανο?
Την αισθηση απλα να μεταδωσεις.

Αννουλα πολυ ομορφο το φορεματακι.

Φανη καλα που μου το΄πες γιατι ακουω πολλα κουλα.

Τα μουμου τα εβγαλαν τα λεφτα τους μπραβο 3 χρονακια.

Σταυρουλιτσα ο Καβαλιώτης τα σπαει. θα κοιταξω κ εκει!!!

Τα cat in ...εχουν κ κουτι ελεφαντακι!!!!!!!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 30, 2013 1:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
evp_s

Mpempoulis έγραψε:
Κορίτσια καλημέρα!

Καταρχήν να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!! :D

Δεν είμαι αγόρι, κορίτσι είμαι, απλά είμαι θεία ενός γλυκού Μπεμπούλη και μιας γλυκιάς ανηψούλας επίσης! Για να σας δώσω το σορτ βερσιον, έχω αναλάβει την βάφτιση του μικρού μου ανηψιού-Mpempouli, επειδή η μαμά του δεν έχει χρόνο να τα οργανώσει εκείνη! Είχα οργανώσει κ την βάφτιση της ανηψιάς μου, όλα με τα χέρια μου και την βοήθεια της μαμάς μου, και είχαν όλοι μείνει ξετρελαμένοι! Γι' αυτό λοιπόν μου ανέθεσαν και την βάφτιση του μπέμπη! :D

Το πρόβλημα στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι ότι έχω ψιλοστερέψει από ιδέες. :( Θέλετε επειδή είναι αγόρι? επειδή το οικονομικό είναι σαφώς σε χειρότερη κατάσταση από ότι ήταν τότε που βαφτίσαμε την μικρή? πάντως έχω στερέψει. Έτσι ξανοίχτηκα στο διαδίκτυο να δώ τι παίζει για αγοράκια, βρήκα κάποιες ιδέες, και πέτυχα όμως και αυτό εδώ το θέμα κ αφού τις διάβασα όοοοοοοοοοοοοοοοολεεεεεες τις σελίδες, :lol: απογοητεύτηκα τοοοοοοόσο πολύ, γιατί είστε όλες χρυσοχέρες, και αυτές τις ιδέες που είχα βρει ωχριούσαν μπροστά στις δικές σας! :( Και αποφάσισα να εγγραφώ για να ζητήσω την βοήθεια σας!!!

Σκεφτόμουν για τα εξής θέματα για την βάφτιση:
1. Πειρατής-θαλασσινό
2. Ανεμόμυλος
3. Αερόστατο

Το πρόβλημα για το πρώτο είναι ότι μου αρέσει πολύ, μπορώ να τα ταιριάξω όλα μεταξύ τους, αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι ταιριάζει με το γεγονός ότι δεν είμαστε σε παραθαλάσσιο μέρος, δεν θα γίνει ούτε η βάφτιση ούτε το τραπέζι σε θαλασσινό μέρος...γενικά δεν έχουμε σχέση με θάλασσα! Λέτε παίζει ρόλο?

Το πρόβλημα με το δεύτερο και το τρίτο είναι ότι δεν μπορώ να τα ταιριάξω όλα. Βρίσκω ιδέα για προσκλητήριο ανεμόμυλος πχ, αλλά στην διακόσμηση κολλάω, και στις μπομπο. Το ίδιο και με το αερόστατο. Τόσο στο να βρω ιδέες, αλλά και ότι δεν βρίσκω και στα χρώματα που θέλω: μπλε-πράσινο. Γενικά είμαι πολύ ανοιχτή σε ιδέες, πχ μπλε-κίτρινο.

Να πω ότι η βάφτιση θα γίνει το τελευταίο σαββατοκύριακο του Αυγούστου (31 ή 1 Σεπτέμβρη), εκκλησία θα κλείσουμε εντός των ημερών. Ξέρω ότι ταιριάζει πολύ και διακόσμηση με βασιλικό εκείνες τις ημέρες, αλλά είχα κάνει διακόσμηση με βασιλικούς στην βάπτιση της μικρής, που ήταν πάλι Σεπτέμβρη! Ε, θέλω να πρώτοτυπήσω στο μπέμπη!

Κορίτσια βοήθειαααααααα! :oops:

Σόρρυ για το σεντόνι!!!

Καλώς ήρθες μπεμπουλοθεία!!!! Παρούσα κι εγώ με θέμα ανεμόμυλους μπορείς να δεις φώτο εδώ http://www.teleiosgamos.gr/brideBook/11 ... toid=35417 κάνε με φίλη για να τις δεις. Αν καταλήξετε σε αυτό το θέμα πολύ ευχαρίστως να σε βοηθήσω. Όλα εκτός από τα γλυκά τα έκανα εγώ.
Pharmacy όλα μα όλα υπέροχα θα είναι!!!!!!!!!!!!!

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 30, 2013 1:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
evp_s

Α! ξέχασα Άννα υπέροχο το φόρεμα!!!!!!!!!!!!!

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 30, 2013 4:47 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
pharmacy

καλησπερα κι απο εμενα φιλες μου.....πτωμα ειμαι...σηκωνω χαλια..κοψομεσιαστηκα η γυναικα.....πολυ ζεστη βρε παιδι μου..βγαλαμε μπουτια κ μπαρτσακια εξω.κ φουλα ντιηλιακο....φωτο θα βαλω μετα την βαφτιση γιατι δεν εχω τπτ εδω..μονο τα ρουχαλακια του.ολα τα υπολοιπα τα εχει η κοπελα που το οργανωνει...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 30, 2013 11:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Mpempoulis

Κορίτσια δεν χάθηκα, έπεσε δουλειά! Τρέξιμο τρελό και οργάνωση βάφτισης μαζί!!! helpsos Σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα!!! :D

evag80: Ευχαριστώ πολύ για την γνώμη σου!!!

pharmacy: Αχ αυτό με το μπεμπουλοθεία, έλιωσα!!! :D Να 'σαι καλά! Τα λατρεύω τα ζουζούνια μωρέ!!! Σε έκανα φίλη, ελπίζω να σε έκανα σωστά!

JoanneAngel: Μου αρέσει πιο πολύ από όλα το θαλασσινό-πειρατικό! Λες??? :D Θα είναι και το τελευταίο σκ του καλοκαιριού, να κάνω τους καλεσμένους μας να νιώσουν ότι είναι σε θάλασσα!!! :D όχι μόνο αυτοί δηλαδή, αλλά και εγώ, που θα την δω φέτος... με το κυάλι και αν!!! :( cussingblack

evp_s: Σε έκανα και εσένα φίλη, ελπίζω να το έκανα σωστά! :?

Να πω την αλήθεια μου, έχω βρει ένα προσκλητήριο που μου έχει κάνει φοβερό κλικ, πιο πολύ από όλα, και το οποίο θέλω να φτιάξω, είναι ένας ανεμομυλο-πύργος. Ξέρω ακούγεται περίεργο, αλλά έχω φωτο. Δεν ξέρω βέβαια πως να την ανεβάσω, ή αν επιτρέπεται να δώσω το λινκ. Μου αρέσει πολύ σαν θέμα, και είναι σχετικά πρωτότυπο. Και το αερόστατο!!! :D

Αλλά ειδικά στον ανεμόμυλο με κολλάει η μπομπονιέρα και ο στολισμός βρε κορίτσια! :?: Η μπομπο θέλω να είναι κάτι χρηστικό...να μείνει ως ανάμνηση... τώρα να είναι ένας ανεμόμυλος που έχει κορδέλα και δίπλα το τούλι με τα κουφετάκια, είναι πολύ όμορφο, αλλά δεν είναι και πολύ χρηστικό, ε... :? Μου άρεσε η ιδέα που είπατε για το κουβαδάκι με το θέμα τυπωμένο με αυτοκόλλητο, αλλά πως θα το γεμίσω το κουβαδάκι?? Τι θα βάλω μέσα??? (Επίσης, καμιά ιδέα πως θα φτιάξω τα αυτοκόλλητα??? Κάτι είχα κάνει στην ανηψιά με αυτοκόλλητα αλλά πάνε και τρία χρόνια από τότε, δεν θυμάμαι τίποτα!!! Ναι ναι το έχουμε οικογενειακό το αλτσχάιμερ!!! icon_e_biggrin )

Για την διακόσμηση με ανεμόμυλο σκέφτηκα αρχικά, να βάλω πάλι γλαστράκια με βασιλικό στα σκαλιά της εκκλησίας και να καρφώσω ανεμόμυλο στο καθέ ένα με στικ... Αλλά πάαααααλιιιιι βασιλικό??? :evil: Μετά σκέφτηκα να φτιάξω γλαστράκια/κουβαδάκια με άμμο μέσα και να καρφώσω εκεί τον ανεμόμυλο και να βάλω κορδελίτσες να ανεμίζουν. Εννοείται γάζα από κάτω. Αλλά, πρώτον, η εκκλησία έχει πολλά σκαλιά, και θα πρέπει να βάλω αρκετές γλάστρες για να γεμίσει, άρα χρειάζομαι πολύ άμμο και δεύτερον...άμα έχει αέρα, θα μου τα αδειάσει τα γλαστράκια, θα φύγει η άμμος όλη!!! :shock: Άλλη καμιά ιδέα??? :?: Να πω ότι η εκκλησία έχει δύο μεγάλες κολόνες σε χρώμα πράσινο όπως μπαίνεις στην είσοδο και σκαλιά, σίγουρα καμιά 10αρια.

Για το αερόστατο βρίσκω μπομπο, αν και δεν μου πολύ αρέσει (δεν ξέρω πως να σας την δείξω, αλλά και πάλι δεν την θεωρώ ως χρηστικό ή έστω ως ωραίο ενθύμιο) αλλά στο στολισμό ΙΔΕΑ ΚΑΜΙΑ!!! Σηκώνω τα χέρια ψηλά! Αν είχε δέντρα έξω από την εκκλησία, θα κρεμούσα αερόστατα από τα κλαδιά! Τώρα από που να τα κρεμάσω??? Εκτός και τα κατασκευάσω για να στέκονται???

Ενώ για το θαλασσινό-πειρατικό, τις έχω ταιριάξει τις ιδέες όλες μεταξύ τους!!!

Για δώστε καμιά ιδέα για το στολισμό και μπομπο στα άλλα δύο θέματα, ανεμόμυλο και αερόστατο, μήπως και βρούμε τίποτα όμορφο. Αλλιώς θα καταλήξω στο πειρατικό...

Υ.Γ. Δεν εχουμε παραπάνω από 10 παιδάκια στη βάφτιση, οπότε σκέφτομαι να έχω χωνάκια με γλιφιτζούρια, καραμέλες και μαρσμελοους...ή μεταλλικά κουβαδάκια με παιχνίδια και γλυκά/καραμέλες/γλιφιτζούρια μέσα??

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 01, 2013 9:32 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
georgia84

κοριτσακια μου εμεις λαβαμε τα προσκλητηρια μας εχθες απο σαιτ ηταν πολυ ωραια!! σιγουρα οχι τοσο ωραια οσο των κοριτσιων που τα κανουν χειροποιητα (νενακι για τα καλουδια σου λεω παλι μαγεψες) αλλα και για μας τις απλες θνητες 0.70 με καρτα+φακελο+φπα+εκτυπωση +7ευρω το κουριερ ηταν σουπερ εχει και αλλα με 0.55τελικη οποια θελει ας μου πει.
πηραμε και τα υλικα για τις μπομπο θα επιστρατευσω τις φιλεναδουλες μου το πασχα κρεμαστρες κορωνες με 7ή9 (θα δω πως στεκεται καλυτερα) καρδιες σοκολατας γιατι 7Ιουλιου τα σμαρτιες ειναι λιγο επιφοβα με διπλο τουλακι και διπλη κορδελα 1.05 η καθε μπομπο και περισσευουν και μερικα κουφετα
οσο να πεις φτιαχνοντας τες μια ψιλοεπιδρομη στα κουφετα θα την κανουμε χαχα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 03, 2013 9:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
karmen197

pharmacacy μου,όλα θα είναι τέλεια!!
georgia84,θα περάσετε τέλεια με τις μπομπονιέρες!!

εμείς κλείσαμε τα βαπτιστικά από τo cat in....ένα τέλειο σαλβάρι!!τέλειο!!ως συνήθως δεν έχω φώτο... crazy-star

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 04, 2013 9:24 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
georgia84

karmen197 έγραψε:
pharmacacy μου,όλα θα είναι τέλεια!!
georgia84,θα περάσετε τέλεια με τις μπομπονιέρες!!

εμείς κλείσαμε τα βαπτιστικά από τo cat in....ένα τέλειο σαλβάρι!!τέλειο!!ως συνήθως δεν έχω φώτο... crazy-star

αντε με το καλο κοριτσακι μου!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 08, 2013 7:12 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
karmen197

Αν δεν βαριέται κάποια να μπει να το δει,είναι το σαλβαράκι milena..σε ροζ..
(cat in the hat)..

εμένα μου άρεσε πολύ...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 08, 2013 7:35 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
blond bride

karmen197 έγραψε:
(cat in the hat)..

εμένα μου άρεσε πολύ...

Καλημερα σας!!!

Καρμεν το ειδα!!! Καλα πλακα κανεις ειναι απιστευτα ομορφο!!! Θα ειναι σουπερ μοδατη η πιτσιρικα σου :wink:

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 08, 2013 9:13 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
ang

karmen197 έγραψε:
(cat in the hat)..

εμένα μου άρεσε πολύ...

Καρμενάκι μου είναι υπέροχο!!!!!!Καλοφόρετο!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 08, 2013 3:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
pharmacy

karmenaki θεικοοοοοο..θα ειναι υπεροχη η μπουμπου μεσα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 08, 2013 4:28 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
evp_s

karmen197 έγραψε:
(cat in the hat)..

εμένα μου άρεσε πολύ...

Απίστευτο, κούκλα θα είναι η μικρή και θα το φορέσει πολλές πολλές φορές!!!!!

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 1712 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 115  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], ele26, Google [Bot], Google Adsense [Bot], maskotitsa, pinelopi1984

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24